Photos UTMB - CCC 2010

Poze din timpul cursei!
A fost o zi minunata chiar daca ploioasa! Cateva ore vremea a fost perfecta de alergat!
Detalii in curand....

Poze de la UTMB finish ( UTMB scurtat, start sambata dimineata din Courmayeur). La aceasta cursa au luat stratul si concurentii de la TDS, cursa anulata vineri seara din cauza vremii, vant puternic, marcaje daramate, ceata si ploaie! Siguranta participantilor a fost pusa pe primul loc chiar daca unii dintre noi eram pregatiti sa facem fata, au avut dreptate dupa parerea mea, la peste 2000 de participanti nu poti risca si sigur erau multi care au plecat light, light, fara sa isi imagineze ca iarna poate veni chiar in cateva ore. Am vazut concurenti tremurand de frig vineri seara in cursa mea...unii dintre ei chiar nu erau pregatiti sa faca fata frigului la peste 2000m dupa 17-18 ore de concurs.

Finishul in Chamonix este extraordinar. Este o nebunie aceasta cursa cu mii de participanti!
UTMB a fost castigat de Jez Bragg in 10:30:37 din echipa North Face iar la feminin Lizzy Hawker a venit pe locul 19 la general si Locul 1 la feminin. I-am vazut cand au terminat!
Locul 2 la masculin Mike Wolfe si pe 3 Zigor Itturieta din Spania.